Od nowego roku znowu szykują się zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych

Kategoria: Blog

Przedstawiamy publikację 2019 zawierającą ponad 1200 stron, w ramach których omawiane zostaną standardowe, jak i bardzo skomplikowane problemy związane ze stosowaniem przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Pomoże ona znaleźć rozwiązanie, którego właśnie poszukujesz!

W „Leksykonie podatku dochodowego od osób fizycznych – 2019” autorstwa Ryszarda Kubackiego przedstawione zostaną bieżące problemy wynikające ze stosowania niejasnych regulacji prawa podatkowego. W książce znajdziemy omówienie zmian przepisów, które nastąpiły w trakcie 2018 roku, jak i te, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2019 r.
Praktyczne wyjaśnienia, poparte bogatym i najnowszym orzecznictwem sądów administracyjnych oraz interpretacjami Ministra Finansów (opatrzonymi w razie potrzeby wnikliwymi, często krytycznymi uwagami autora) z pewnością ułatwią sprostanie najbardziej zawiłym kwestiom dotyczącym opodatkowania podatkiem dochodowym.
W Leksykonie szczegółowo omówione zostaną nowe dosyć skomplikowane regulacje dotyczące podatku od przeniesienia biznesu (exit tax), zmodyfikowanych zasad sprzedaży odziedziczonych nieruchomości, „kosztowych” zmian dotyczących samochodów osobowych, zmian w zakresie preferencyjnego opodatkowania rozliczenia dochodów małżonków i osób samotnie wychowujących dzieci oraz inne liczne nowości.

Publikacja przeznaczona jest zarówno dla doradców podatkowych, pracowników organów podatkowych (skarbowych), osób zajmujących się „obsługą” podatkowo-księgową, jak i samych podatników.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą wydawniczą na rok 2019, zamieszczoną w naszej eKsięgarni.